Kompozytorzy

Paweł Sławiński 

Urodził się w 1992 roku. Akordeonista, kameralista i kompozytor. Naukę gry na instrumencie rozpocząłw dziewiątym rokunajlepszeeee życia.W 2006 roku ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Tarnobrzeguw klasie akordeonu mgr Witolda Robuty. Następnie uczył się u dr hab. Mirosława Dymona w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Rzeszowie. Aktualnie Paweł studiuje akordeon w klasie prof. Jerzego Kaszuby w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz kompozycje u prof. Zbigniewa Bargielskiego w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.Brał udział w Kursach Mistrzowskich w Krakowie, Mietnem, Detmoldzie (Niemcy), Poznaniu, Dunajskiej Stredzie(Słowacja), Arosa (Szwajcaria). Jest laureatem konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych w Przemyślu, Mławie, Sanoku, Sztokholmie (Szwecja), Wiedniu (Austria),Klingenthal (Niemcy), Wilnie (Litwa), Dunajskiej Stredzie (Słowacja). Wraz ze skrzypaczką Aleksandrą Machaj tworzy duet Gorria Duo który specjalizuje się w wykonawstwie muzyki nowej. Są laureatami konkursów Międzynarodowych w Przemyślu, Sztokholmie, Wilnie i Klingenthalu. Koncertują w Polsce i za granicą. Nauczycielem duetu jest Karol Marianowski. Ponad to uczęszczali na zajęcia do Macieja Grzybowskiego, Pawła Szymańskiego czy też członków zespołu Meccore String Quartet.

Jacek Grudzień 

Kompozytor, urodzony 7 lutego 1961 w Warszawie. Studiował kompozycję u Włodzimierza Kotońskiego i improwizacjęz8298268Q,-b-Jacek-Grudzien--b-------8200-rocznik-1961--Komp fortepianową pod kierunkiemSzabolcsa Esztényi’ego w warszawskiej Akademii Muzycznej. Brał udział w kursach kompozytorskich w Darmstadt, Kazimierzu Dolnym, Patras i Dartington. W latach 1986-87 przebywał w Londynie na stypendium podyplomowym ufundowanym przez Witolda Lutosławskiego, studiując muzykę elektroniczną i system MIDI. Obecnie współpracuje ze Studiem Eskperynemtalnym Polskiego Radia. Jego zainteresowania kompozytorskie obejmują również muzykę teatralną i filmową. Jacek Grudzień jest laureatem Konkursu Młodych Związku Kompozytorów Polskich i Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na Gitarę Klasyczną (1995). W 2003 jego utwór Ad Naan otrzymał rekomendację na Trybunie Kompozytorów UNESCO w Wiedniu. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Paweł Kwapiński 

Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie gitary Joanny Rudnickiej. Odbył studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie kompozycji Prof. Andrzeja Dziadka. Studia magisterskie ukończył z wyróżnieniem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji Prof. Pawła Łukaszewskiego. Obecnie kontynuuje edukację w ramach Podyplomowych Studiów Kompozycji na UMFC w klasie Prof. Mariana Borkowskiego. Prowadził działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej w Warszawie oraz kursy instrumentalne w Wiśle. Od roku 2013 uczy w Akademii Sztuki w Szczecinie. Uczestniczył i zdobywał nagrody na wielu konkursach instrumentalistycznych (m.in.: IV Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Kielcach – I miejsce, XVIII Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Koninie – I miejsce, V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Ełku – I miejsce) oraz kompozytorskich (laureat I Konkursu Kompozytorskiego Koła Naukowego WKDiTM UMFC w Warszawie, III Konkursu Kompozytorskiego im. Zygmunta Mycielskiego, Konkursu Kompozytorskiego z okazji 40-lecia Instytutu Polskiego w Wiedniu, 55. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda – I miejsce). Wykonał wiele solowych koncertów w Polsce i poza granicą. Jego kompozycje były wykonywane przez uznanych solistów, zespoły oraz orkiestry, m.in.: Bożenę Harasimowicz, Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrę Kameralną Ensemblage, kilkakrotnie Orkiestrę Kameralną Progress powadzoną przez Szymona Morusa. Jego utwory uzyskały edycje koncertowe, również w ramach festiwali, m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting, „Muzycznej Sceny Młodych” w Toruniu, Gdańskich Impresji Muzycznych, Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI Wieku. Kilka utworów zostało wydanych na płytach CD.

Pełni funkcję członka zarządu Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich.

 

 

Marek Czerniewicz

Urodził się 16 września 1974r. w  Ornecie. Jest kompozytorem i  pedagogiem. Studia muzyczne w zakresie kompozycji ukończył wMarek Czerniewicz -kompozytor Akademii Muzycznej w Gdańsku u prof. Eugeniusza Głowskiego (dyplom z wyróżnieniem w 2000r.). W 2008 r. uzyskał doktorat z kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Twórczość Marka Czerniewicza jest zróżnicowana i obejmuje wiele gatunków muzycznych. W jego dorobku znajduje się szereg kompozycji kameralnych, wokalno –instrumentalnych, elektronicznych i elektroakustycznych. Czerniewicz jest również autorem kilkudziesięciu instrumentacji i aranżacji muzyki klasycznej i rozrywkowej. Współpracuje z wieloma artystami i zespołami m. in. wokalistą i reżyserem teatralnym Andre Ochodlo, Teatrem Atelier w Sopocie, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Cappellą Gedanensis, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, kwartetami smyczkowymi NeoQuartet i Atom String Quartet, trio fortepianowym Les Mistiques, kwintetem instrumentów dętych blaszanych Hevelius Brass, zespołem kameralnym Pro Musica Antiqua. Twórczość Czerniewicza była prezentowana w wielu ośrodkach w Polsce i za granicą (m. in. Wiedeń, Tallin, Budapeszt, Bratysława, Bruksela, Brno, Berlin, Lipsk, Hamburg, Ostrawa, Wilno). Utwory  Marka Czerniewicza były nagradzane i wyróżniane, kompozytor jest m. in. stypendystą prestiżowej londyńskiej organizacji European Association for Jewish Culture (2002), laureatem Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawanego twórcom kultury (2006), laureatem Honorowej Nagrody GTPS (2014). Od roku 2002 pracuje jako pedagog w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz słupskiej Akademii Pomorskiej . Ważniejsze kompozycje: Il Monte di san Michele na skrzypce lub wiolonczelę i taśmę (1999/2000); Crucifixus etiam pro nobis na orkiestrę (1999);  Psalmus na sopran, chór i orkiestrę (2000); Lux aeterna na fortepian ,wiolonczelę i taśmę (2001);  I noc otoczy Cię jak światło na sopran, trąbkę, klawesyn i smyczki (2003) ; Mayne teg-13 pieśni jidysz na głos i kwintet jazzowy (2005); Ab initio na chór mieszany, chór dziecięcy, fortepian i orkiestrę (2006-2008); Cztery zapomniane fotografie na akordeon i kwintet dęty blaszany (2008); muzyka do filmu Marcina Bortkiewicza Portret z pamięci (film został zakwalifikowany do prestiżowej sekcji Director’s Forthnight 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w 2012 r.) ; Po stronie Twojego krzyża (Ave Crux) na chór mieszany i organy ad libitum (2012); Wszystko płynie pod słońcem, Ostatni sen Judasza, Fresk w czerwieni(2013), Dzieciątko Jezus patrzy w ciemności ziemi (2014)- muzyka elektroniczna .